Menu Close

Tarptautinis projektas ,,Lėk lėk bitele”

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos nuolat padeda vaikams atsakyti į kylančius klausimus. Dirbdamos su vaikais nuolat ieško įvairesnių veiklos erdvių ir būdų, kaip paskatinti kiekvieno vaiko asmenybės sklaidą. Kaišiadorių r. Pravieniškių lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ ugdytiniai kartu su mokytoja Asta Ivinskiene ir mokytojos padėjėja Laima Labukiene, dalyvavo tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų projekte „Lėk lėk bitele“. Projektas buvo skirtas paminėti gegužės 20 dieną – Pasaulinę bičių dieną. Šia diena skatinama atkreipti dėmesį į bičių ir kitų vabzdžių apdulkintojų mažėjimą pasaulyje, jų reikšmę biologinei įvairovei, žemės ūkiui, žmonių sveikatai. Bitės lietuviams nuo seno turi ypatingą reikšmę. Net žodis „bičiulis“ yra kilęs iš žodžio „bitė“. Bitės siejamos su šeimos ir tautos darna. Projekto tikslas – ugdyti smalsumą apie bites, jų kūno sandarą, gyvenimo būdą. Vaikams buvo sudarytos sąlygos veikti patiems ir mokytis iš kitų, bendrai dirbti ir žaisti, įveikti sunkumus, ugdyti mąstymo įgūdžius, reikšti nuomonę, mokytis kūrybingumo. Ugdytiniai kartu su mokytoja, pasirinktais meninės raiškos būdais ir priemonėmis kūrė bitutes.

Skip to content