Menu Close

Nauja patirtis respublikiniame konkurse „Mano žalioji palangė“

Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens išbandome palangės ir lauko daržininkystę. Šį pavasarį dalyvavome respublikiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Įgijome patirties apie augalų sodinimą, priežiūrą, jų augimui reikalingas sąlygas. Atšilus orams, visus augalus perkėlėme į „Sodininko pasaulį“, kuris yra darželio kieme. Čia darbinė veikla vaikams tampa tarsi pramoga. Tam praverčia spalvingi sodo įrankiai, pasakos, sugalvotos istorijos apie augalus, mįslės ir kt. Ši veikla natūralioje aplinkoje padeda pažinti gamtos dėsnius, suteikia praktinės patirties, moko pareigingumo, atsakomybės. Nuo mažens puoselėjamas vaikų santykis su augalais, kuriuos galima patiems užsiauginti. Tai prisideda prie sveikesnių mitybos įpročių formavimo. Vaikai turi galimybę laisvai stebėti, bandyti, eksperimentuoti. Jie, augindami, prižiūrėdami gėles, daržoves, dėmesį telkia ne į užauginto derliaus gausą, bet į atradimų džiaugsmą. Rudenį daržovių degustacijos taps mažomis šventėmis.
Teksto  autorė mokytoja Alvyda Malinauskienė.
Nuotraukų autorė mokytoja Lina Špiniova.
Skip to content