Menu Close

Susitikimas su poetu Kęstučiu Ivinskiu

2024 m. kovo 25 d., Kaišiadorių r. Pravieniškių lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas” ugdytinius aplankė vaikų poetas Kęstutis Ivinskis. Vaikai su nekantrumu laukė svečio. Kiekvienas iš jų norėjo sužinoti, kas tas poetas, ką jis daro ir kaip jis atrodo. Kai Kęstutis Ivinskis galiausiai atvyko, vaikai sužavėti pažvelgė į svečio veidą. Jis buvo senelio pavidalu, bet tuo pačiu labai panašus į juos: rankos, kojos, galva, akys, ausys – viskas kaip įprasta, tik jis jau buvo suaugęs ir kurį laiką rašė poeziją. Tačiau vaikai suprato, kad amžius čia nieko nereiškia – svarbiausia tai, kas slypi viduje. Poetas pasveikino vaikus ir pradėjo savo pasakojimą. Jis papasakojo jiems apie poeziją, kaip atsirado knygelės, kodėl jos yra svarbios. Vaikams paaiškino, kad knygos – tai tarsi stebuklingas pasaulis, kurį galima atrasti ir ištyrinėti. Iliustracijos jų kelyje padeda vaikams įsivaizduoti pasakojamus dalykus, paverčia tekstą įspūdingesniu ir įdomesniu. Kęstutis kartu su vaikais kūrė eilėraščius, minė mįsles.  Buvo akivaizdu, kad jis mėgsta leisti laiką su vaikais ir moko juos suprasti, kad poezija gali būti smagi ir įdomi. Atsisveikindamas poetas įteikė dovanėles, linkėjo visiems augti, klausytis skaitomų pasakėlių ir eilėraštukų, išmokti visas raides, kad vaikystė būtų pats gražiausias jų gyvenimo etapas.  Po susitikimo vaikai liko įkvėpti ir sužavėti.

 

Skip to content