Menu Close

Respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas ,,Mažųjų žaidynės 2024″

Kaišiadorių r. Pravieniškių lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ jau ne vienerius metus dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“. Jį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. Projektą “Lietuvos mažųjų žaidynės” sudaro trys etapai:

  1. Virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai.
  2. Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai įstaigose.
  3. Respublikiniai Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai.

Pirmajame etape vaikų fizinio aktyvumo skatinimui pasitelkėme  informacines technologijas, atlikome virtualius Lietuvos mažųjų žaidynių fizinio aktyvumo užsiėmimus kartu su treneriais, išbandėme  naujus judesius, susipažinome su sporto šakomis: futbolu, plaukimu, ritmine gimnastika, karate, orientavimosi sportu. Antrojo etapo metu įstaigoje balandžio 17 dieną vyko fizinį aktyvumą skatinantis festivalis.
Gegužės 4 dieną, šešių ugdytinių komanda dalyvaus Respublikiniame  festivalyje, kuris vyks Kauno sporto halėje. Jo metu bus siekiama, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą ir pozityvias emocijas sportuodami ir bendraudami tarpusavyje. Festivalio metu pateikiamos užduotys skirtos atskleisti vaikų fizinius gebėjimus ir puoselėti pagrindines olimpines vertybes: draugystę, tobulėjimą ir pagarbą.

 

 

 

Skip to content