Menu Close

Gandro sugrįžimo diena

Kovo 25 dieną nuo seno minimos Gandrinės – tai lietuvių tradicinė šventė. Baltasis gandras, dar vadinamas busilu, starkumi, gužu, gužučiu – Lietuvos nacionalinis paukštis. Sugrįžęs gandras tarsi išvaiko paskutinius žiemos ledus. Buvo tikima, kad sugrįžtantis gandras ant uodegos parnešąs „ledspirą“– baltąją kielę, kuri baigia išspardyti nuo balų paskutiniuosius ledokšnius. „Boružiukų“ grupės vaikai kartu su mokytoja linksmai paminėjo Gandro dieną. Klausydami pasakojimo apie gandro dienos šventimo papročius, tradicijas, sužinojo apie gandrų gyvenimą. Piešė didingus paukščius, lipdė iš plastilino lizdus, gamino mėgstamiausią gandrų maistą-varlytes. Pasivaikščiojimo lauke metu, vaikai rinko šakas, kurias naudojo gandro lizdo kūrimui. Visi po šakelę ir sukrovė gražų lizdą. Atskridęs ,,gandras“ džiaugėsi nuostabiu lizdu ant namelio stogo. Jis pakvietė vaikus prie vandens telkinio paskaičiuoti ten įkurdintas varlytes ir atskridusius gandrus, kuriuos vaikai sutiko apgyvendinti jų sukurtame lizdelyje. Atsisveikinę su gandru, vaikučiai sukabino savo kūrybinius darbelius magnetinėje lentoje, dalijosi patirtais šventinio rytmečio įspūdžiais.

Skip to content